İSKENDERUN BELEDİYESİ EBRU SANATI KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

20190805ebru1İskenderun Belediyesi Kültür Müdürlüğü kurslarından Ebru Sanatı Kursu büyük ilgi görüyor. İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca Çay Mahallesi sosyal tesislerinde ebru ve yağlı boya kursu eğitimi alan kursiyeleri ziyaret ederek yapılmakta olan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı. Birçok bayan kursiyerin öğrendiği Ebru Sanatı, her yaş grubundan kursiyeri ağırlıyor.

Çay Mahalllesi sosyal tesilerinde düzenlenen kursa katılan kursiyeler Ebru sanatını öğrenmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Belirli periyotlar halinde devam eden ebru kursunda başarılı olan kursiyelere sertifika veriliyor.

Düzenlenen kurslar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı," suyun üzerinde renk verme çalışmalarıyla yapılan süsleme sanatı olan Ebru sanatı nadide sanat dallarından biridir.Belediye olarak yoğun bir talep üzerine bu kursumuzu açmıştık. Meslek edindirme kurslarına vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden ötürü mutluluk duyuyoruz.Kursa destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum"şeklinde konuştu.

Kursiyerler ise," Ebru sanatı ve Sanat Atölyelerimizde açılan birçok kurs ile Kültürlerimizin ve çeşitli sanat dallarının yaşatılarak gelecek nesillere aktarılmasına büyük destek veren Belediye Başkanımız Sayın Fatih Tosyalı'ya teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundular.

 

 

 

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 92 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939